Cože? Kniha?

 

Web - 2 kniha

 

 

Cože? Kniha?

Jak už jsem odhalila ve svém prvním příspěvku, pomalu ale jistě podnikám kroky k tomu, abych mohla vydat knihu. Jakou knihu, říkáte si? Chci vydat prostě nějakou knihu? Nebo už mám na mysli konkrétní, hotové dílo, které netrpělivě - možná už několik let - čeká v pomyslném šuplíku na to, až bude moci spatřit světlo světa?

Stejně tak, jak to často bývá u některých knižních anotací, na jejichž konci se nachází nejeden otazník, správná odpověď leží pod řečnickou otázkou číslo dvě.

Kniha, kterou se chystám vydat, už v jakési hotové podobě existuje už spoustu let. Za tu dobu prošla několika úpravami, ať už menšími, či většími, ale z velké části zůstala věrná své původní myšlence.

Nutno podotknout, že se skutečností, že jsem napsala knihu, z nějakého důvodu nerada chlubím. Ne, že bych se za dílo styděla, ale nejspíš mám přehršel sebereflexe a hlavně pochyb týkající se čehokoliv, co vytvořím. Nevím, proč tomu tak je, ale konečně nastal čas, aby se tyto pochyby začaly odbourávat.

Co je to tedy za záhadnou knihu? Jak se jmenuje? O čem je? Jak je dlouhá?

To jsou asi nejčastější otázky, které mi byly položeny, když jsem se někdy odhodlala někomu prozradit, že píšu - nebo že mám napsanou - knihu (a nejen jednu!). Pojďme si tedy na ty otázky společně odpovědět!

 

Jak se kniha jmenuje?

Nirgarethové, Strážci noci: Jako lovná zvěř

Jak už název může napovědět, jedná se o první díl plánované série pojmenované Nirgarethové, Strážci noci o blíže nespecifikovaném počtu knih. Zatím jsou napsány dvě knihy a ta třetí se může pyšnit první kapitolou. (Pomiňme fakt, že jsem na ni už přes tři roky nesáhla, což je strašná škoda, protože bych ji už touhle dobou měla dávno napsanou. Ale co už.)

 

O čem kniha je?

Je to fantasy o… upírech! Nejedná se však o úplně typické upíry jako z klasické gotické literatury nebo naopak o upíry, kteří slouží jako tajemný a velice přitažlivý protějšek pro hlavní postavu. Řekněme, že se těmi typickými upíry inspiruji, ale přidávám jim vlastní prvky.

 

Jak je kniha dlouhá?

Hodně.

Možná až moc.

Pro ty, co se rádi začtou a je jim líto, když mají knihu přelouskanou za den - naprosto ideální!

Reálně se jedná o zhruba 610 normostran, což může být méně, nebo více podle toho jak přesně bude zvolená sazba. Tohle číslo může být odrazující - i mě to vyděsilo, když jsem si to spočítala - ale věřím, že pokud se kniha líbí a dobře se čte, počet stránek není nakonec tak důležitý. Doufám.

 

Co se týče konkrétnějšího děje knihy, o tom si podrobněji povíme jindy - až se mi podaří sesmolit anotaci, která bude opravdu stát za to a co nejlépe vystihne podstatu děje.

Zatím tedy nebudu vyzrazovat nic víc - snad jen to, že pokud máte v knihách rádi, když je příběh zaměřen na více postav - ať už na té kladné nebo záporné straně - když jsou v ní kouzla, nadpřirozené schopnosti a akce, mohlo by to být to pravé pro vás.

 

A pokud si myslíte, že by to mohlo zaujmout někoho, koho znáte, určitě neváhejte a zmiňte se jim!

 

Michaela Ryšavá

Zpět do obchodu